Fyzioterapeutická poradňa

Dobrý deň,

ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ale naša Fyziologická poradňa bola dočasne pozastavená. V prípade otázok nás kontaktujte prosím prostredníctvom nášho kontaktného formuláru.

Ďakujeme za pochopenie

Tím PK FYZIO 

4 názory na “Fyzioterapeutická poradňa”

 1. Dobrý večer.
  Mam skoliozu a jednu nohu kratsiu.
  Bolest sa minprrsuva po celej chrbtici.. Boli ma krcna chrbtica, hrudna chrbtica, ortoped povedal ze mam Tietzov. Syndróm.
  Rebra ma bolia na dotyk sprrdu aj zozadu. Na oboch stranách citim bolestive miesta na dotyk.
  Zároveň ma bolia aj krize, bedra a idr mi to cez zadok do nohy.
  Jednoducho celá chrbtica.
  Fyzioterapeut povedal, ze mam. Vrch tela stuhnuty, a spodok oslabeny. Mam sedavu prácu. Ortoped mi dal obstrek a lieky. Bolela ma lava lopatka, no teraz to preslo do celej chrbtice.
  Nejaky cas ma ale pobolieva aj brucho, teda akoby skor na boku, raz nalavo, raz napravo. Na pravo cítim take miesta, ako male hrcky a su bolestivé na dotyk. Neviem uz ci ma to brucho, najma boky bolia z tej chrbtice. Mozu tieto bplesti brucha súvisieť s chrbticou? Na sono som bola v aprili a všetko bolo v poriadku.
  Fyzioterapeut povedal, ze to môžu byz oslabene brušné svaly.
  Ked si tie rebra Postlacam, vsetko ma rozboli a bolest vystreluje vsade.
  Neviem ci opat a tym ist k lekarke, alebo to riešiť len cvicenim.
  Dakujem.

  1. Tím PK Fyzio

   Dobrý deň,
   pre väčší rozsah Vašich problémov odporúčam osobné stretnutie v našej fyzioterapeutickej ambulancii alebo opäť navštíviť Vášho lekára aby dodiagnostikoval Váš zdravotný stav.
   V prípade potreby objednať sa na vstupné vyšetrenie nás kontaktujte telefonicky +421 949 060 601.
   Pekný deň.

   S pozdravom
   Bc. Štalmach Peter, fyzioterapeut

 2. Dobrý deň,prosím vás o radu. Mám dlhodobé problémy s chrbticou,spondyloartritida,protruzia disku,osteochondroza..od januara tohto roku sa to začalo prudko zhoršovať. Užívala som lieky proti zápalové a od bolesti,teraz od maja sa to zhoršilo zas,bolesť vyžaruje do ľavej nohy a ľavej ruky,už tretí mesiac nechodím von,mám nohu stále strpnutu a aj ruku. V stehne mám stále ostrú bodavu bolesť,aj v pokoji.Od liekov na bolesť mám žalúdočné problémy(som celiatik).. neviem,do kedy to takto vydržím..lekári tu v UK to nejak neriešia,nechodím na rehabilitácie a sama cvičiť bez dohľadu odborníka sa bojím. Čo by ste mi poradili,prosím vás?

  1. Tím PK Fyzio

   Dobrý deň,
   v prvom rade by bolo určite vhodné vyhľadať vo vašom okolí fyzioterapeuta, ktorý sa špecializuje na terapiu chronických nervových bolestí (napr.so špecializáciou na neurálnu mobilizáciu). Je mnoho techník a prístupov, ktoré by Vám vedel na základe jeho funkčného vyšetrenia odporučiť.
   Na doma doporučujem využívať aspoň úľavové polohovanie 1-2x denne na 5-15 min. Môžete skúsiť napr. polohu na bruchu- podložte si menší vankúš pod hrudník, ruky pod čelo a snažte sa sústrediť na prehĺbené dýchanie, najmä na pomalé predĺženie výdychu cez ľahko pootvorené ústa. Pridať postupne aspoň 20-30 min chôdze denne v nenáročnom teréne. Na chôdzu si môžete pomôcť s Nordic walking palicami ak by sa Vám s nimi ľahšie chodilo. Čo sa týka cvikov tie odporúčame určite skonzultovať a nastaviť osobne s fyzioterapeutom.
   Prajem pekný deň.
   S pozdravom
   Mgr. Katarína Štalmachová,
   fyzioterapeutka

Komentáre sú uzavreté.

Návrat hore